Rankingi pożyczek coraz chętniej wykorzystywane są przez obecnych i nowych klientów placówek pożyczkowych. Wynika to z chęci odpowiedniego przygotowania się do zaciągnięcia zobowiązania – w końcu wzięcie pożyczki wiąże się z jej spłatą. Ukryte koszty potrafią bardzo zaskoczyć kredytobiorców, nie warto więc ryzykować, tylko zaciągnąć porady w dostępnych w sieci narzędziach.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy

Niemal każdy ranking chwilówek porównuje do siebie oferty pożyczkodawców pod względem kosztu kredytu i proponowanego okresu spłaty. W tych niezależnych narzędziach można znaleźć także darmowe pożyczki, które coraz częściej wybierane są przez klientów banków. Wykorzystywanie porównywarek jest korzystne zwłaszcza dlatego, że pokazują one oferty popularnych i mniej znanych pożyczkodawców, przez co potencjalny klient może zyskać faktyczny wgląd w sytuację na rynku. Ta jest bowiem zróżnicowana.

Ile zapłacisz za skorzystanie z rankingu?

Wbrew panującego przekonania korzystanie z rankingu chwilówek jest całkowicie bezpłatne. Zestawienia tworzone są automatycznie i opierają się na danych udostępnianych do publicznej wiadomości przez placówki bankowe. Zaletą wykorzystywania porównywarek jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie się do zaciągnięcia zobowiązania – poznania faktycznych kosztów kredytu na długo przed podpisaniem umowy. Stanowi to dobrą propozycję zwłaszcza dla osób, które nie miały dotąd okazji zaciągnąć pożyczki i chcą szczegółowo poznać wszystkie dostępne propozycje.