Zaciąganie kredytów to nie dla każdej osoby prosta sprawa. Zwłaszcza, że tradycyjne banki zwracają dużą uwagę na historię kredytową klienta, który zgłasza się do ich placówki. Młodzi ludzie maja w tym przypadku szczególnie utrudnione zadanie, ponieważ na ich koncie nie znajduje się ślad po spłaconym kredycie, a pożyczkodawcy niechętnie chcą przekazać im pieniądze od siebie. Co więc zrobić w tej sytuacji i jak zbudować pozytywną historię kredytową w młodym wieku?

Wymagane kryteria

Wbrew pozorom po pierwszą pożyczkę nie warto udawać się do banku, a do placówki pożyczkowej, takiej jak Wonga, czy Vivus. Pożyczkobiorcy Ci zupełnie inaczej patrzą na swoich klientów, stosując niższe wymagania, niż w przypadku innych placówek udzielających kredyty. Młodzi klienci mogą liczyć nie tylko na pożyczkę nawet do kilku tysięcy złotych, lecz także jej wygodne zaciągniecie. Wiele firm oferuje bowiem swoje usługi całkowicie online. Tak zbudowana historia kredytowa to dobry początek do wejścia w świat poważniejszych kwot pożyczek.

Pożycz i spłać ile chcesz

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczkodawców? Odpowiedź jest bardzo prosta – w sieci. Okazuje się bowiem, że w Internecie dostępne są darmowe narzędzia do porównywania ofert poszczególnych pożyczkodawców. Ich przykładem jest między innymi portal pożyczko.pl, gdzie w wygodny sposób porównać można umowy kredytowe od kilku mniej lub bardziej znanych pożyczkodawców. Zanim więc młoda osoba zdecyduje się na budowanie swojej historii kredytowej warto sprawdzić, która z ofert będzie najbardziej korzystna.