Żyjemy w czasach, w których wszystko jest łatwiejsze – również zaciąganie zobowiązań. Osoby, którym zależy na wyjątkowo krótkim okresie oczekiwania na decyzję kredytową mogą skorzystać ze specjalnej  oferty, jaką przygotowały dla nich banki. Są to pożyczki online, które bez zbędnego wysiłku można zaciągnąć przez Internet. Jak działają tego typu umowy i czy są one bezpieczne? Sprawdziliśmy!

Łatwo i wygodnie

Niewątpliwą zaletą zaciągania umów pożyczkowych online jest prosty proces wnioskowania. Pożyczkobiorca wypełnia krótki formularz i bez zbędnych dokumentów prowadzony jest do wypłaty pieniędzy. Placówki pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów uzupełniania dodatkowych formalności, czy przedstawiania dokumentów, a wybraną kwotę można pożyczyć z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy mieć mobilne urządzenie oraz dostęp do Internetu.

Czy to bezpieczne?

Obawa przed zaciąganiem zobowiązań online wynika z tego, że klient nie ma faktycznego kontaktu z pracownikiem pożyczkodawcy. Warto jednak pamiętać, że już samo założenie placówki udzielających pożyczek wymagało od danej firmy skomplikowanego procesu weryfikacji, który uprawnił ich do świadczenia usług klientom. Sprawdzone firmy udzielające pożyczki online na pożyczko.pl zweryfikować można zupełnie za darmo. Dostępne tam rankingi nie tylko pokazują oferty poszczególnych placówek bankowych, lecz także szeregują je według kryteriów wybranych przez klientów. Dzięki temu podpisana umowa opiera się na takich elementach, jakie pasują pożyczkobiorcy.