Pożyczki internetowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Są one doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach kiedy szybko potrzebujemy uzyskać zastrzyk gotówki i nie mamy czasu na czekanie tygodniami na decyzję banku. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę warto sprawdzić czy wybrana przez nas firma jest uczciwa.

Gdzie zatem znaleźć wiarygodne opinie o firmach pożyczkowych?

  •         Krajowy Rejestr Sądowy, Komisja Nadzoru Finansowego, Rejestr Firm Pożyczkowych, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – pozwalają sprawdzić czy dana firma rzeczywiście działa legalnie i czy w razie problemów możemy liczyć na wsparcie organów państwa
  •         Porównywarki pożyczek – jest doskonałym narzędziem, które pozwoli nam porównać oferty, dodatkowe koszty oraz prowizję

Poza specjalnie do tego przygotowanymi stronami warto również samodzielnie poszukać opinii w Internecie. Na rynku są firmy, na temat których możemy znaleźć same pozytywne opinie. Oto kilka przykładów:

Wonga opinie klientów

Klienci przede wszystkim chwalą firmę Wonga za brak górnego limitu wieku. Dodatkową zaletą Wonga jest fakt, iż Biuro Obsługi Klienta czynne cały tydzień. Wonga opinie o firmie zawdzięcza daniem możliwości wnioskowania o pożyczkę nawet mając inne zobowiązania (https://pozyczko.pl/pozyczki/wonga/).

Vivus opinie klientów

Na pozytywne opinie o firmie Vivus wpływa przede wszystkim ugruntowana pozycja na rynku chwilówek. Vivus posiada wiele programów partnerskich, a pożyczkę możemy uzyskać nawet w weekend.

Provident opinie klientów

Provident to jedna z niewielu firm na rynku, która pozwala na zaciągnięcie kolejnej pożyczki przed spłatą poprzedniej. Daje również możliwość wykupienia pakietu medycznego. Pozytywne opinie na temat firmy Provident to wynik wielu lat zdobywania zaufania klientów na rynku.

Na co należy zwrócić uwagę na przy wyborze pożyczkodawcy:

  •         Jasne zasady – przed podpisaniem umowy należy sprawdzić czy wszystkie zapisy w umowie są dla nas jasne, czy nie ma dodatkowych, ukrytych informacji
  •         Koszt zobowiązania – warto od firmy pożyczkowej uzyskać informację na temat całości dodatkowych kosztów, które musimy ponieść
  •         Promocje – wiele firm w swojej ofercie posiada promocje skierowane do nowych lub stałych klientów.
  •         Opinie – warto sprawdzić opinie innych klientów. Takie firmy jak Vivus, Wonga czy Provident mogą liczyć na pozytywne opinie, jednak nie każda firma może poszczycić się takimi.

Poszukiwanie wiarygodnych opinii o firmie pożyczkowej to kluczowy element podczas jej wyboru. Dzięki wcześniejszemu sprawdzeniu co myślą klienci o danej firmie możemy mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani.